فروش فله روغن موتور۲۰W50بنزینی،دیزلی،استاندارد

فروش فله روغن موتور۲۰W50 بنزینی،دیزلی،استاندارد

لطفاً" جهت سفارش خرید روغن‌موتور ۲۰w50 بنزینی و دیزلی با پایه درجه‌یک شرکتی و روغن‌ها مانند روغن بهران حرارت و هیدرولیک و سایر روغن‌های استاندارد شرکتی می‌توانید با شماره –  1724886-0912 و یا آدرس ایمیل oilcanir@gmail.com تماس حاصل نماید. تا در کوتاه‌ترین زمان محصول موردنظر تحویل گردد.

شیوه تهیه انواع روغن

روغن‌موتور از ترکیب روغن های پایه(SN & Base oil) و اکتیوها (افزودنی‌ها) به دست می‌آید. روغن‌های پایه روغن استفاده‌شده در تولید روغن‌موتورها انواع مختلفی دارند و می‌توان آن‌ها را به پنج گروه دسته‌بندی کرد.

روغن های پایه معدنی(مینرالMineral,)، روغن‌های پایه سنتتیک(روغن‌های مصنوعیsynthetic, )، روغن‌های نیمه سنتتیک(:semi-syntheticکه ترکیبی از روغن‌های پایه معدنی و روغن‌های سنتتیک هستند)، روغن‌های پایه گروه ۳(:GIIIکه به روغن‌های پایه نسل جدید معروف‌اند و به‌نوعی از بهینه‌سازی روغن‌های پایه معدنی به دست می آیند و در تولید روغن‌موتورهای جدید از آن‌ها استفاده می‌شود) و آخرین گروه نیز روغن‌های پایه تصفیهای هستند که در ایران جهت تولید روغن‌موتورهای مونوگرید و روغن‌های با سطح کیفیت پایین استفاده می‌شود درحالی‌که روغن‌های پایه تصفیه دوم همانند آهن‌های قراضه بوده و در کشورهای فوق صنعتی از قبیل ایالات‌متحده آمریکا خوراک اصلی شرکت‌های تولیدکننده روغن‌موتور می‌باشند،

در کشور ما به دلیل پایین بودن دانش فرآوری روغن‌های پایه تصفیه، جهت تولید روغن‌های موتور باکیفیت بالا از روغن‌های پایه تصفیه اول یا همان پالایشگاهی که از فرآوری نفت خام به دست میاید، استفاده می‌شود. ضمناً دانش تولید روغن‌های پایه سنتتیک و روغن‌های پایه گروه ۳ در کشور ما ضعیف بوده یا هنوز بومی نشده است لذا این نوع روغن‌های پایه معمولاً از کشورهای خارجی وارد می‌شود.

روغن‌های پایه به‌تنهایی توانایی محافظت از قطعات موتور و انجام عملیات در موتور را ندارند و اگر فرض کنیم که روغن‌موتور فقط روغن‌پایه باشد، کارایی آن بیش از ۱۵۰۰ کیلومتر نبوده و بایستی آن را زودبه‌زود تعویض نمود لذا مواد افزودنی مختلفی اختراع گردید که به روغن‌های پایه اضافه‌شده و سبب بهبود کارایی روغن‌موتور می‌شود .

می‌توان گفت که روغن‌های پایه همانند زرده تخم‌مرغ در تولید شامپو بوده و افزودنی‌ها شامل ویتامین‌ها ، نرم‌کننده‌ها ، ضد شوره‌ها، مواد پروتئینی و کف کننده‌ها هست.لذا روغن‌موتور به معنی ترکیبی از روغن‌های پایه و بسته افزودنی ویژه¬ای هست که سبب بهبود عملکرد موتور می‌شود.

مواد افزودنی روغن‌موتور انواع مختلفی داشته و متناسب با افزایش تعداد مواد افزودنی ، میزان کیفیت کارایی روغن‌موتورها افزایش می‌یابد.پاک‌کننده‌ها، معلق کننده¬ها، مواد ضدزنگ، مواد ضد سایش، مواد ضد فرسایش موتور، مواد ضد کف، مواد خنک‌کننده و.. ازجمله مهم‌ترین مواد افزودنی هستند که به روغن‌های موتور افزوده می‌شود، یک روغن‌موتور خوب بایستی از تمام افزودنی‌های بهینه استفاده نماید تا نیاز به مکمل‌های روغن کاهش یابد و توصیه می‌شود تاحدامکان از مصرف مکمل‌های روغن‌موتور استفاده نشود.

روغن‌موتورها ازنظر میزان مواد افزودنی و نوع آن بر اساس سطح کیفی و استاندارد جهانی API که علامت اختصاری موسسه نفت آمریکاست دسته‌بندی می‌شوند. در این دسته‌بندی روغن‌موتورها ابتدا به نوع روغن‌های سواری که با علامت اختصاری S=Station به معنی سواری یا بنزین سوز، و روغن‌موتورهای دیزل یا گازوئیل سوز که با علامت اختصاری C=Commercial تقسیم‌بندی می‌شود، پس‌ازآنکه مشخص شد این روغن‌موتور متناسب با چه نوع سوختی است، از حروف لاتینی استفاده می‌شود که بیان می‌کند سطح کیفی این روغن‌موتور چقدر است. این حروف از A شروع و تاکنون به Nختم می‌شود.به‌این‌ترتیبAPI SA, API SB, …, API SL, API SM, API SN که سطح کیفی API SN بیشتر و بالاتر از روغن‌موتورهای دیگر است. درزمینهٔ روغن‌موتورهای دیزل هم مسئله به این صورت هست و روغن موتور API CI-4 سطح کیفیت بیشتری از سطح کیفی CH4و سطح کیفی API CF-4 دارد

  باسپاس از بازید شما از سایت روغن دان

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *